Poloha a umístění


Les Issambres je klidné pobřežní město na Azurovém pobřeží v departementu Var. Pobřežní části tohoto regionu charakterizují malebné skalnaté a písečné pláže, částečně obklopené stinnými borovicemi. Kilometry dlouhé plážové úseky zvou k dlouhým procházkám na pláži. Pro kulinářské speciality v Les Issambres je k dispozici výběr dobrých restaurací.

 Kromě Les Issambres nabízí Azurové pobřeží mnoho dalších krásných měst. Zajímavé jsou také výlety do Sainte Maxime, St. Tropez, Grimaud, Port Grimaud nebo Cannes.

 Sainte Maxime se nachází pouhých 5 km od obce Les Issambres. Zde se můžete podívat na elegantní jachty v přístavu nebo si dopřát některou z četných restaurací. Sportovní nadšenci nebudou zklamáni díky mnoha zařízením pro vodní sporty.

Vila  je  asi 25 km od Saint Tropez. Tam není  žádný nedostatek nočních klubů a barů. Bývalá malá rybářská vesnice je nyní jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších letovisek na Azurovém pobřeží. Je známá svou obrovskou marinou a velikou  písečnou pláží na Azurovém pobřeží, tzv. Baie de Pampelonne.

 Pro ty, kteří ještě neviděli dost, nabízí se výlet do cca 50 km vzdáleného Cannes. Třetí největší město v regionu nabízí řadu turistických a kulturních aktivit. Jsou zde vynikající restaurace, barevná kasina a historické centrum města.


V Les Issambres nejsou žádné mrakodrapy a žádná masová turistika. Les Issambres je přímořská vesnice Roquebrune sur Argens.  Rodina politiků Franz Josef Strauss zde byla od 60. let, v prázdninového domu. Po smrti otce zdědila majetek dcera Monika Hohlmeierová.

Les Issambres, stále tajemství! Bývalý kancléř Kohl se setkal s přáteli v bývalém hradním hotelu Sainte Elme v Les Issambres.
Klenotník Wempe z Hamburku zde vlastní hradní panství.
Dokonce i princ Edward z Anglie si toto místo velmi vážil.